In בלוג

מבוסס על מאמר של אסי צור באתר “מאמרים”.

הסרט “חלומות של סוחרים” מוקדש כולו להצלחה של איביי, עוקב אחר חלומות ההתעשרות של אנשים המנהלים את עסקיהם ברשת ומסביר פנים לעולם הסחר האלקטרוני כשהאמירה המנצנצת בסרט היא שפתיחת חנות באיביי היא הדרך הבטוחה להשיג לקוחות שלא יכולת להשיג בכל דרך אחרת.asi-web
מומחים רבים מן העולם בחנו, בדקו ואף אמרו : “פתיחת חנות באיביי היא הדרך הקצרה לעולם העסקים”.

מעבר לניהול עבודה אישי, עצמאי ואיכותי דרך קביעת זמני העבודה הנוחים לך, היעילים למימוש הפוטנציאל הגלום בך, חיסכון של מאות שעות עבודה חודשיות, הכנות, בירורים וריצות מתישות, החשוב מכל הוא שמאות אלפי גולשים, המגדירים עצמם מראש כקונים פוטנציאלים ממתינים להצעתך שתבוא. נכון שזה נשמע מפתה, יש לומר מאוד מפתה, אך ההבטחה להצלחה ורווחיות כלכלית לא ממש טמונה בכיסך. עצם פתיחת החנות וכניסתך אל זירות המסחר השונות לא מממשת את חלומך באשר הוא, לקנות, למכור, לסחור ובעיקר להעצים רווחים.

מומחי איביי בעולם טוענים בעצמם ובדמי בשרם כי ההצלחה במסחר אלקטרוני באיביי אינה טמונה בכיס הביתי של כל גולש שהכיר את איביי לראשונה, אלא כרוכה בזמן עשיר של ניסוי וטעייה איכותיים המשפרים את עצם חוויותיו כסוחר משגשג ומצליח. או שמא עליו לפתוח חנות במרכז עזראילי ולהציג את מרכולתו לעיני הציבור הישראלי בלבד? מי שכן באמתחתו אנגלית בסיסית, ובדמו זורם חוש קליל אך בעל יכולת התפתחותית במסחר, יוכל לנהל את זמנו בצורה חכמה ולהתחיל לסחור באיביי כתוספת הכנסה שנייה, עד שלאט יגדל ויהפוך אותה להכנסתו המרכזית.

למי שכן חולם ורוצה להגשים את חלומותיו המסחריים, הנה כמה טיפים למתחיל, יותר כמו – סיבות למה כדאי לפתוח חנות דווקא באיביי, ואם אתה לא מוצא את עצמך איתנו, תמיד יישארו עבורך מרכזי הקניות הגדולים.

1) ראשית נתחיל עם חיסכון כספי אדיר – העלות החודשית של חנות eBay הינה כ- 15.99$ בחודש, הכוללת מערכת סליקה באמצעות חברת הבת של אי ביי – PayPal, בנוסף עלות החזקת מוצר הינה כ- 10 סנט לתקופה של חודש (תלוי בתוספות). ניתן להעלות מאות פריטים ולחלק אותם לקטגוריות. מיותר לציין מהן עלויות של חנות מקוונת ממוצעת ברשת, בעוד (שרק) עלות מערכת הסליקה עשויה להיות לא כדאית.

2) השקעת זמן הינה משאב יקר אותה תחסוך במידה ותחליט על חנות אלקטרונית. אלמנט פתיחת החנות עשוי לחסוך לכם זמן רב, עם כלים פשוטים לניהול חנות, אפשרויות מתקדמות והיכולת לקבוע את משך זמן המכירה של כל מוצר. בנוסף תוכלו לקבוע חידוש העלאת מוצרים באופן אוטומטי.

3) כל בעל חנות אלקטרונית באי ביי מקבל כתובת דומיין ייחודית (כתובת של אתר) קצרה ורק שלו. כמו בדוגמה זו:   www.stores.ebay.com/store-name כתובת אתר שכזאת ניתן לקדם במנועי החיפוש השונים והגברת כניסותיהם של גולשים נוספים לאתר שלכם שלא דרך איביי במטרה למכור מוצרים תחת דגל החנות של איביי.

4) אמינות, אמינות ושוב אמינות ! השימוש בחנות איביי מקנה לקונים סוג של גיבוי, כמו גם תחושת ביטחון שמחפש כל צרכן נבון כאשר הוא מבצע רכישה בחברה גדולה ומסודרת. כספם של הקונים מובטח מפני רמאים ומפני מוצרים פגומים – הם יודעים זאת וחוזרים לקנות עוד ועוד…
9148378-girl-with-laptop-vector

5) הגברת ביטחון בקנייה – השימוש במערכת הסליקה של PayPal ידועה כאמינה וכזאת הנותנת ביטחונות בעת רכישה. מערכת הפידבקים הידועה של איביי תציג את ההיסטוריה והמוניטין של החנות שלך. עם שילוב השניים תהפוך להיות סוחר אמין ככל האפשר.

6) מסקרים עולה כי בעלי החנויות ב-איביי זוכים למספר גדול יותר של לקוחות חוזרים לעומת המוכרים שמעלים מכירות פומביות. מוכר בעל חנות יזכה לנאמנות הלקוחות החוזרים ויצבור אותם למכירות עתידיות.

7) קידום מכירות ! בעלי החנויות מקבלים אמצעים להגברת המכירות באמצעות כלי קידום המכירות של אי ביי ובנוסף גישה למערכת דוור ישיר ללקוחות כאמצעי שיווק.

8) רמת חשיפה גבוהה – רוב בעלי החנויות מדווחים כי בתוך שלושה חודשים הוגברו המכירות ב-25% בזכות פעילות החנות לעומת מוכרים ללא חנות וכל זאת בעקבות החשיפה ללקוחות הקיימים שיש לאתר אי ביי, כמו גם מיליוני קונים אשר פוקדים את האתר מידיי חודש.

9) קבלת מערכת דיווחים מתקדמת וחינמית, על המכירות החודשיות ועל הפעילות בכל קטגוריה. כמו כן גם דיווחים על פעילות המתחרים והאפשרות לנהל את החנות גם במצב off-line (ללא חיבור לרשת). ולסיכום האלמנטים החיוביים בל נשכח את מה שממסתכם כחיסכון כללי:

10) בעל חנות באיביי מקבל הנחה בעמלות קבועות, בשימוש בכלי ניהול ומבצעים אטרקטיביים. בנוסף איביי עוזרת לעקוב אחר המכירות, מוציא חשבוניות עבור הקונים וכל יתר ההטבות שמקבלים מוכרים רגילים. המוניטין שיש לאיביי מקל על בעל החנות בחיפוש המסיבי ביותר אחר לקוחות ולכן לא מתקיים הצורך, יש לומר היקר ביותר, בהוצאות שיווק או פרסום.

11) העולם הופך לדיגיטלי. כמעט כל אחד מסתובב כיום עם סמארטפון, המאפשר להשוות מחירים מתוך חנות פיזית ולהחליט לרכוש מוצר ב ebay – בעודם בחנות !

השאלה הנשאלת הבאה –

האם כדאי להתחיל למכור לבד, תוך ניסוי וטעיה, או למוד את המקצוע בקורס ?

אין כמעט תחום אחר בו הייתם מעיזים לצאת לדרך עיסקית ללא קורס הכנה או ליווי כלשהו.
איביי הינה אחד המקומות הבודדים בהם אנשים יוצאים לדרך חדשה ו”חוסכים” קורס.

הבטחה – כל מי שילמד איביי בקורס, יחזיר את ההשקעה תוך מס’ חודשים מצומצם (1-3 בד”כ) וימשיך להרוויח עוד.
בלימוד מסודר תלמדו איך לאתר מוצרים ריווחיים, איך לעבוד עם ספקים, היכן למכור את המוצרים, לבצע חקר שוק, להעניק שירות לקוחות ברמה אמריקאית, לעבוד עם ספקים, להיזהר מהונאות, לעבוד עם הדואר ועם המכס ועד הרבה מאוד נושאים, אשר יהפכו את היציאה לדרך (שתמיד קשה) לחלקה ובטוחה.
זאת מבלי להזכיר את הסיכון בניסי וטעייה, אשר מחיר הטעות יכול להיות סגירת החשבון ע”י איביי, תוך איסור לעסוק במכירה גם בעתיד.

לרוב תזהו את אלו ש”למדו לבד” איביי, כאשר יטענו שהמכירה באיביי היא “חרטא” ושלא ניתן להרוויח ושהסינים השתלטו על השוק ואיביי מערימים סתם קשיים.
אני מאמין להם. זו אכן החוויה שלהם.

אם ברצונכם לחוות את הדברים אחרת, ללמוד בצורה מושכלת, להתקדם בהדרגה אך בביטחון, תוך ליווי ותמיכה ללא הגבלה – הריני ממליץ לכ לקחת קורס בנושא.

לפרטים נוספים: http://lp.viplus.com/btyh